Wpis

niedziela, 22 lipca 2018

Wszędzie tężnie ...

Artykuł z Dziennika Zachodniego.

Skan_001133

Odpowiedź na artykuł:

Witam! Jestem stałym czytelnikiem Dziennika,mieszkańcem Ustronia a dokładnie jego uzdrowiskowej dzielnicy Zawodzie. Autentycznie się wkurzyłem czytając w piątkowym wydaniu z 20 bm artykuł "Tężnie solankowe w naszych miastach.Ulga dla płuc",w którym to jest napisane, że w Ustroniu działają tężnie a prawda jest taka, że duży uzdrowiskowy Ustroń nie ma tężni z prawdziwego zdarzenia. Małą fontannę solankową przy tzw. "pijalni wód" i namiastkę tężni w zamkniętym pomieszczeniu Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego trudno nazwać tężniami. Służą one jedynie wąskiej grupie kuracjuszy w/w P .U.

I dlatego właśnie, z tego powodu, że w wielkim uzdrowiskowym Ustroniu nie ma tężni a infrastruktura drogowa, chodniki, brak ścieżek rowerowych i odpowiedniego "uzdrowiskowego" zagospodarowania terenu dzielnicy Zawodzie, który to stan pochodzi z wczesnych lat 70-tych ub. wieku - doprowadziłem do reaktywowania Zarządu Osiedla w 2014r. i od tego czasu "walczymy" z tut.władzami samorządowymi o wybudowanie odpowiedniej dla rangi uzdrowiska tężni solankowej dla wszystkich mieszkańców, modernizację ulic, chodników, ścieżek rowerowych, parkingów, etc. Dzielnica uzdrowiskowa Zawodzie daje Miastu ok. 4mln zł rocznie z tytułu opłat uzdrowiskowych /50% zebrane na miejscu + 50% dotacji budżetowej/, jest to ok. 85% opłat uzdrowiskowych z całego miasta. A ile z tych pieniędzy zainwestowano w rozwój tej dzielnicy?!.

W końcu należałoby napisać w Dzienniku Zachodnim prawdę w szczególności o uzdrowiskowej Dzielnicy Zawodzie, braku tężni i infrastrukturze z lat 70-tych ub.wieku. Same "piramidy" nie świadczą o randze uzdrowiska a ocena z perspektywy rynku nie jest miarodajna. W okolicznych miejscowościach wybudowano tężnie dla mieszkańców,np. w Dębowcu, Jaworzu; Wisła planuje budowę, a uzdrowiskowy Ustroń ma to gdzieś. Mamy za to tłok i smog!

Ale żeby o tym pisać trzeba być i zobaczyć na miejscu.

P.S. Duży zasób wiedzy na poparcie w/w tekstu jest na naszej stronie internetowej ustron zawodzie.blox.pl

Łącząc pozdrowienia i wyrazy szacunku: Paweł Mitręga,przew.zarządu Osiedla Zawodzie.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
rozawodzie
Czas publikacji:
niedziela, 22 lipca 2018 13:21

Polecane wpisy

  • KASA-KASA-KASA ???

    Mieliśmy już kilka wizualizacji w tym Mieście, a obiecanego dużo się zmieści np. od kasyna gry w Ustroniu po obiecywane baseny przy Uzdrowisku i wizualizację t

  • bez KOMENTARZA !

    Poniżej nasza odpowiedź na publikację z 39 numeru Gazety Ustrońskiej .

  • Myśleć czy nie myśleć - oto jest pytanie ?

    Było przed czy po wyborach będzie, oto jest pytanie - na kogo zagłosujemy i co się stanie ? Zróbmy pozytywne założenie , że nie jest i nie będzie to obrazek z n